פוסטים הקשורים לתפישת ה LEAD ולהתמודדות בימים מורכבים אלו

מאת: גאיה פיתוח ארגוני
01/2021

מרחבים קשורים:

יחס לעבודת צוות
יחס לקונפליקט
סגנון הובלה
גישה לשינוי

שפת ההבנה ושפת ההתערבות/אמנון כץ

אנחנו פוגשים כיום מנהלים אינטליגנטים ומודעים , חלקם הגדול  מכיר לעומק את התאוריות  המעודכנות הנוגעות לניהול ומנהיגות .

לפיכך לתפישתנו מטרת היעוץ להעמיק את היכולת של Mastering yourself אצל מנהלים . אותה יכולת להעמיק את המודעות האישית ולפתח חוסן   כלומר את היכולת לעמוד איתן מול אתגרים שינויים וכאוס מתוך מודעות ופרואקטיביות . אנחנו דוגלים ב״ שפת ההבנה ושפת ההתערבות – תפקידנו כיועצים לשקף ולהתערב בצורה ידידות בהירה ופרקטית מתוך ההבנה  הפסיכולוגית המעמיקה שלנו ובידע שלנו על צוותים וארגונים .

 

אומץ ניהולי/דני נוימן

בימים המרגשים הללו, נוכח סיפורי הגבורה שבין יום השואה ליום הזכרון, בולטים במיוחד הסיפורים מעוררי ההשראה, אלה המעידים על אומץ מנהיגותי. מהו אומץ מנהיגותי? האם הוא נוכח רק בשדה הקרב? נוכח מצבים המאיימים על חרותנו ועל חיינו? האם הוא נשגב מיכולותינו? האם הוא נחלת הבודדים?

לא בדיוק…אומץ מנהיגותי נוכח בחיינו האישיים והתעסוקתיים כל הזמן…

יש בו ביטויים ניהוליים של היכולת לנהל קונפליקט מתוך עמדה תקיפה אך לא עולבת,  היכולת להיות קרוב, מכיל וקשוב מבלי להיות מאויים על מנהיגותך, היכולת להעז תוך ניהול סיכונים מחושב, היכולת להשמיע דעה שונה, לא פופולארית מבלי להיות קשוב יתר על המידה מהדרך בה זה יתפס…אומץ מנהיגותי מצוי בניהול, בחברות, בהורות ובהיותנו אזרחים של מדינה כל כך מורכבת…

אומץ מנהיגותי של כולנו הינו המשאב לו אנו זקוקים דוקא בימים אלו…

 

על חופש ודרגות חופש/אמנון כץ

אנחנו מאמינים במנהיגות אותנטית של מנהלים מודעים לעצמם המתאימים את סגנון המנהיגות שלהם לתפיסות האישיות ולעוצמות שלהם. גם מנהלים טובים לעיתים מוצאים עצמם במצבים בהם הנאמנות לסגנון האותנטי והייחודי שלהם חוסמת ובולמת שינויים והתפתחות .

במובנים רבים כל שינוי נתפס בשלבים הראשונים כ״זר״ ולא טבעי עד אשר הוא מופנם ונעשה  חלק טבעי ואינטגרלי מהאדם עצמו. אנחנו בגאיה מסייעים למנהלים לפתח את היכולת to be the master of yourself

אותה יכולת להתבונן  פנימה ולהכיר את עצמי היכרות מעמיקה על כל החלקים; המאוזנים והמיטיבים וגם החלקים שבהם אנו מופעלים ופחות אפקטיביים. יכולת זו מאפשרת תנועה מתמדת ודרגות חופש להשתנות ולהתפתח כל העת ולהרחיב את ההתנהגויות הניהוליות והמנהיגותיות של המנהל.

דרגות החופש הללו מאפשרות למנהלים לבחור בחירה אמיצה בשינוי והתפתחות גם אם בתחילת

הדרך השינוי אינו טבעי ומעורר קושי. החופש להשתנות הוא גם סוחף ומדביק אחרים ובכך מנהלים חופשיים מייצרים גם תנועה של חופש ושינוי סביבם.

חג חירות שמח

 

——–

מנהיגות בשעה קשה/אמנון כץ

כיועצים בראש ובראשונה אנו מחויבים למנהלים ולארגונים איתם אנו עובדים; מקשיבים, משקפים, נותנים ייעוץ והכוונה, מאפשרים מגוון דעות. חשוב לנו לעודד שיח ואנחנו משתדלים שלא להביע עמדות נחרצות. אל מול המציאות הנוכחית, אנו מרגישים חובה ערכית, מוסרית ומקצועית להביע עמדה נחרצת וחד משמעית נגד השנאה, האלימות והקיצוניות השוטפים את המדינה המנסים לחרב שותפות רבת שנים של מתינות, הכלה וגם חברות שבין יהודים וערבים. אנו מאמינים שמנהיגות נמדדת ביכולתה לאחד ולהרגיע גם ברגעים קשים ואל מול איומים פנימיים וחיצוניים ולהביע עמדה אמיצה וברורה של תקווה ושותפות. אנחנו בגאיה נעשה כל שביכולתנו להמשיך ולעודד עשייה משותפת, לייצר מרחב שמאפשר מגוון דעות מתוך כבוד, הקשבה אמיתית, קבלת האחר ושותפות של יהודים, ערבים וכל הקבוצות והחלקים של החברה הישראלית.